0,00 EUR

V košarici ni izdelkov.

Lepota & KozmetikaDomači luksuzni balzam za lase z jasminom

Domači luksuzni balzam za lase z jasminom

MORDA VAS ZANIMA

Danes bomo s čudovito omamno dišečim balzamom razvajali in negovali svoje lase.

- Oglas -

Izbira rastlinskih olj

Balzam za lase z jasminom

Med rastlinska olja, ki se priporočajo za nego las, sodijo arganovo olje, kokosovo olje, avokadovo olje in olje makadamije. Arganovo olje je skrivnost lepih las maroških žena, ki s tem oljem pripravijo obloge za lase – posebej negovalno je v kombinaciji z vulkansko glino rasul. Kokosovo olje zmanjša izgubo proteinov v laseh, saj lavrinska kislina, ki jo to olje vsebuje, prehaja v lasno strukturo in vpliva na keratin. Avokadovo in makadamijevo olje imata odlične emolientne učinke – lase mehčata, ščitita in negujeta. Pravi biser med rastlinskimi olji za nego las je brokolijevo olje, ki ima edinstveno sestavo maščobnih kislin in se v naravni kozmetiki uporablja namesto silikona. Če brokolijevo olje razporedite po laseh, jih boste lažje razčesali, prav tako pa jim boste dodali lesk in volumen. Če omenjenih rastlinskih olj nimate pri roki, jih lahko v oljni fazi balzama nadomestite z olivnim oljem, mandljevim oljem, oljem mareličnih koščic ali jojobinim voskom (oljem).

Hidrolati v balzamu za lase

V vodni fazi balzama za lase lahko v kombinaciji z destilirano vodo – ali namesto nje – uporabimo hidrolate. Kar nekaj hidrolatov je posebej priljubljenih tudi v izdelkih za nego las. Hidrolat rožmarina pospeši rast las (uporabite lahko vse tri kemotipe), hidrolat pelargonije deluje proti prhljaju, hidrolat rimske kamilice pomirja lasišče, hidrolat sivke pa lase razmasti. Za razkošen eksotični vonj posezite po hidrolatu jasmina, ki naredi lase voljne in prožne. Bodite pozorni pri nakupu, saj je hidrolat jasmina pogosto sintetičen!

Lepi lasje

Eterična olja za nego las

Za nego suhih las sta odlični eterični olji ilang-ilanga in rožnega lesa. Za mastne lase se priporočajo eterična olja limone, grenivke, bergamotke, cedre in muškatne kadulje. Če imate težave z izpadanjem las, posezite po eteričnem olju rožmarina kt cineol, pri prhljaju pa so učinkovita eterična olja čajevca, palmaroze, evkalipta globulus in pelargonije.

- Oglas -

So za izdelavo balzama primerni vsi emulgatorji?

Za izdelavo balzama za lase moramo biti previdni pri izbiri emulgatorja. Potrebovali bomo namreč takšnega, ki deluje kationično – to pomeni, da se veže na lasni keratin in deluje kot balzam. Eden od teh je Tego Amid S 18 (INCI: Stearamidopropyl dimethylamine), ki se pridobiva iz rastlinskih maščob. Njegova značilnost je, da izboljša strukturo las, omogoča lažje razčesavanje in naredi lase mehke ter sijoče. Zelo pomembno je, da pH izdelka uravnamo na 4,5 do 5, saj ta emulgator deluje kationično samo v kiselkastem pH-ju. Ne uporabimo ga samostojno, temveč v kombinaciji z drugimi emulgatorji ali koemulgatorji.

Dodajanje modernih aktivnih učinkovin

V izdelkih za lase zelo rada uporabim provitamin B5, ki ga poznamo tudi pod imenom pantenol. Deluje kot vlažilo in poveča elastičnost las, zato je prva izbira za krepitev in obnovo poškodovanih las. Obenem preprečuje srbečico, spodbuja rast las in preprečuje cepljenje lasnih konic.

jasmin hidrolat

Recept za domači balzam za lase

Ta balzam za lase bo posebej razveselil vse, ki sanjate o potovanju v eksotične kraje. Kombinacija dragocenega hidrolata in absolut jasmina ustvari sladek cvetni in opojen vonj, ki bo prežel vaše lase. Jasmin sodi med dražje aromatične materiale, vendar ima zelo intenziven vonj, zato bo samo nekaj kapljic v balzamu pričaralo razkošno cvetno oazo. Vonj jasmina bomo poudarili z eteričnim oljem ilang-ilanga (ki mu pravijo tudi »jasmin revnih« in je odličen za nego razcepljenih lasnih konic), sladka pomaranča pa bo dodala svežino in lahkotnost.

Jasmin zelo rade uporabljajo ženske v Indiji – dodajajo ga šamponom in balzamom, ker lase mehča, neguje in krepi. Na delavnicah so udeleženke vedno navdušene, da si lahko tudi pripravke za nego las izdelajo same in dodajo eterična olja po lastnem izboru.

- Oglas -

OLJNA FAZA

  • 3 g koemulgatorja Tego Amid S 18,
  • 3 g cetilnega alkohola,
  • 2,7 g emulgatorja Xyliance,
  • 4 g olja brokolijevih semen.

VODNA FAZA

  • 63,5 g destilirane vode,
  • 20 g hidrolata jasmina,
  • 0,8 g mlečne kisline.

FAZA C

  • 2 g pantenola,
  • 1 g konzervansa Cosgard,
  • 3 kapljice absoluta jasmina,
  • 2 kapljici eteričnega olja ilang-ilanga,
  • 6 kapljic eteričnega olja sladke pomaranče,
  • mlečna kislina (dodajamo po potrebi).

Postopke izdelave

Pripravimo pripomočke in jih razkužimo s 70 % alkoholom.
Pripravimo vse sestavine.
Vse sestavine za oljno fazo stehtamo v čaši, nato v drugi čaši stehtamo sestavine za vodno fazo.
Obe čaši postavimo v vodno kopel in segrevamo.
Ko sta obe segreti na približno 70 ºC, vodno fazo vlijemo v oljno. Približno 3 minute hitro stepamo ročno, nato mešamo počasneje. Uporabimo lahko tudi palični mešalnik.
Domači balzam za lase
Pri 40 ºC dodamo pantenol in konzervans. Zmešamo in preverimo pH. Z dodajanjem mlečne kisline uravnamo pH (ki naj bo med 4,5 in 5).
Shranimo v razkuženih posodicah in etiketiramo.

Uporaba: Balzam porazdelite po mokrih laseh. Pustite delovati nekaj minut, nato izperite.

Preverite tudi: Izdelajte si svoj, povsem naraven balzam za razpokane ustnice

NAJNOVEJŠE