0,00 EUR

V košarici ni izdelkov.

Lepota & KozmetikaAli ženske uporabljamo preveč ličil?

Ali ženske uporabljamo preveč ličil?

MORDA VAS ZANIMA

Gre za modo, trende, samozavest ali navado? Smo brez ličil še lepe? 

- Oglas -

Kdaj uporabljamo ličila: zjutraj, čez dan, zvečer? Za kakšno priložnost? Ličenje je odvisno od tega, koliko je stara ženska ter kaj počne v življenju. V kakšnem okolju se giblje? Kako se nosi, kakšen slog ima? Naslovno vprašanje nam nudi različne odgovore, odvisno od tega, komu ga zastavimo. Ženskam ali moškim?

Kaj bi odgovorila koža?

Ličil je vedno preveč, če so na koži prav vsak dan. Verjetno se strinjate, da na plaži niso nujno potrebna, prav tako ne v hribih, v telovadnici, na maratonu ali v domači postelji. Ličil je vedno preveč, če jih dobro ne odstranimo in skrbno očistimo kože ter poskrbimo za pravilno nego. 

Nikoli naličena v posteljo je zlato pravilo. Že tako je koža, če je ves čas obremenjena z ličili, lahko razdražena, utrujena, tudi problematična ter podvržena hitrejšemu staranju. Tudi če gre za zelo kakovostna ličila, koža potrebuje oddih, počitek od nenehnega nanašanja. Naj zadiha! Že tako lahko pride do zamašenih por, pojava ogrcev, mozoljev, infekcij ali celo alergijskih reakcij.

- Oglas -

Čiščenje naj bo rutina

Vedno je treba dobro odstraniti ličila in poskrbeti za nego kože. Z mandljevim oljem odlično odstranite vsa ličila, očesna ličila lahko odstranite s čistim ricinusovim oljem in s tem poskrbite še za hitrejšo rast trepalnic. Pljusk mlačne vode vedno dobro dene, sledi toniziranje, prisegam na hidrolat, ki odlično nadomesti tonik, le pravilno ga je treba izbrati glede na stanje oziroma tip kože. Hidrolat sivke je primeren za vse tipe, pomirja kožo, odličen je pri problematični koži, blaži vnetja in tonizira. Hidrolat rožmarina je za mešano kožo, dezinficira in osveži, spodbuja prekrvavitev. Hidrolat smilja, suhocvetnice, bolj znane kot immortelle, je izjemen v borbi proti staranju kože, jo obnavlja in tudi pomirja. Hidrolat nemške kamilice je nežen in blagodejno deluje na še tako občutljivo kožo. Čiščenju sledi nega, da vam bo koža hvaležna in bo pripravljena tudi na ličila. Krema ali olje? Krema čez dan, olje zvečer.

Izbira kreme in olja

Za najstniško, mastno oziroma kožo, nagnjeno k mozoljem, bi izbrala kremo z eteričnim oljem sivke, saj to pomirja in obnavlja kožo. Krema naj bo lahka, vlažilna. Zvečer pa lešnikovo olje, saj bo koži pomagalo, da bo sama uravnavala maščobo. Je lahko, hitro vpijajoče se, bogato z minerali in vitamini ter zmanjšuje pore.

Za normalno, utrujeno, tudi zrelo kožo, izpostavljeno stresu, je odličen smilj. Večina žensk   pozna to zanimivo, rumeno rastlino s specifičnim vonjem kot immortelle. Ima izjemen obnovitveni učinek, pa naj gre za izčrpano, razdraženo ali zgolj utrujeno kožo. Izjemno vlaži in neguje, varuje kožo pred prezgodnjim staranjem. In ker je krema z dragocenim eteričnim oljem običajno lažja, jo predlagam za dnevno nego, ponoči pa bo olje smilja delalo čudeže.

Suha in zelo suha koža sta zaradi vsakodnevnega, težkega make upa največkrat tudi razdraženi oziroma še bolj občutljivi, izsušeni. Priporočam veliko vlaženja, škropljenja s hidrolatom, pred nanosom kreme (ali olja) in po njem. Dnevna krema naj bo bogata z naravnimi rastlinskimi olji, karitejevim maslom, oljem rakitovca ali z oljem svetlina. Takšna bo izdatno nahranila suho kožo in izboljšala zadrževanje vlage. Olje pšeničnih kalčkov ima veliko vitaminov E, A in D in globinsko hrani ter obnavlja kožo. Za zelo zelo suho in razpokano kožo je odlično olje svetlina. Pri negi obraza ne pozabite na vrat! 

- Oglas -

Koža okoli oči in ustnice

Posebej občutljivo in nežno področje okrog oči lahko nahranite s kombinacijo rastlinskih olj   (npr. pšeničnih kalčkov, semen grozdja), mandljevega, ognjičevega in karitejevega masla.  Negujejo in spodbujajo naravni proces obnavljanja kože in tako preprečujejo staranje kože, zmanjšujejo globino gub in temne kolobarje. Smilj v tej ali podobni kombinaciji blagodejno vpliva na vse našteto, še posebej na temne kolobarje. Lahko uporabite tudi čisto karitejevo maslo. Hidrolat nemške kamilice tudi na ta del deluje zelo blagodejno, saj pomirja in preprečuje izgubo vlage.

Ne pozabite na ustnice. Ličila jih lahko dodatno izsušijo. Konkretno jih razvajajte z balzami, ki vsebujejo naravna olja, karitejevo in kakavovo maslo, obe lahko nanašate tudi čisti, samostojno. Z balzamom ne skoparite, tudi če gre malo okrog ustnic, bo blagodejno deloval v vaš prid. Bolj ko bomo skrbele za kožo okrog ustnic, pozneje se bo šminka nabirala v gubah.

Ličila

Ličenje je pika na i

Negovana koža je zadovoljna, nahranjena in tudi pripravljena na ličenje.

Za vsakodnevno, dnevno ličenje je pogosto najboljši učinek »manj je več«! Res je, da prihaja december, ko bo upravičenih priložnosti za »več« precej. Na splošno pa ne dovolite, da bi »make up« postal regulator vaše samozavesti. Urejena, negovana, zadovoljna in nasmejana ženska premaga vsako šminko.

Večerno ličenje je pogosto pretirano

Ličila naj bi ženski pomagala poudariti njeno naravno lepoto, vendar se pogosto zgodi, da jo popolnoma prekrijejo in povsem spremenijo njen obraz. Ko se ženska uredi za večerni izhod, je pogosto videti popolnoma drugačna kot brez ličil – večinoma gre za željo, da bi bila videti moškim privlačnejša, za to pa znamo sodobne ženske poskrbeti z marsikakšnim trikom, ki deluje površinsko in ob prvem srečanju, v udobju doma pa odpade. Tako kot nosimo obilno podložene modrčke ter hlače, ki privzdignejo zadnjico, tudi svoj obraz spremenimo v laž.

Zakaj imamo potrebo po tem? Sodobna lepotna merila nam postavljajo mediji. Če bi vprašali moške, bi marsikateri dejal, da so manjše prsi lepe, da so velike zadnjice grozne, od polnil našobljene rdeče ustnice pa veliko manj poželjive kot nežna, mehka rožnata usta. A ženske moških o tem običajno ne sprašujemo. Kaj pa oni vedo o ličenju! Če neka zvezdnica svojo zamisel uveljavi skozi medije kot najnovejšo zapoved, potem ta gotovo drži.

Pravzaprav smo na nekaj pozabile. Če se ličimo in urejamo zaradi moških, da bi bile bolj všeč njim, potem bi moralo veljati njihovo mnenje, ne pa mnenje medijev, kajne?

Raziskava, ki so jo o tem fenomenu izvedli že pred štirimi leti, je pokazala, da pri ličilih ne gre več zgolj za vtis na moške. Ženske uporabljajo ličila in se urejajo iz še enega razloga: da bi pokazale svoj družbeni status in življenjski slog. Tako laže razumemo, da uporabljajo tudi trike, ki so moškim odveč, če jih zapovedujejo osebe, po katerih se zgledujejo, bi jim rade bile podobne, morda celo živele njihovo življenje.

Koliko ličil je ravno prav, je torej odvisno od spola, od življenjskega sloga, pogosto od starosti in celo od izobrazbe ter poklica. Visoko izobražene ženske so pogosto bolj naravne in bolj skrbijo za nego kože, saj se bolj zavedajo, da jih ne definira zgolj njihov obraz.

Raziskava je seveda postregla tudi s konkretno številko. Ženske so fotografirali pred ličenjem in po popolnem ličenju za večerni izhod. Med obe fotografiji so dodali še druge, kjer so računalniško dodali ličila, da so dobili vmesne intenzivnosti ličil. Fotografije so pokazali tako moškim kot ženskam in ti so kot najlepše izbirali tiste, kjer je bilo ličil za 65–85 % končne intenzivnosti ličenja. Tako so potrdili, da se pogosto naličimo preveč. Same tega ne opazimo, opazijo pa drugi, ki bi se jim zdele veliko bolj privlačne, če bi obraz prepleskale z nekaj sloji barve manj.

NAJNOVEJŠE