DomovRevija Bodi ekoRevija Bodi eko, September 2022

Revija Bodi eko, September 2022

Ne zamudite septembrske številke revije Bodi eko. V njej boste našli učinkovite in naravne rešitve za sezonske tegobe, recepte, nasvete ter aktualne pogovore in intervjuje.

V septembrski reviji Bodi eko si preberite:

Anton Komat: Rojeva se vseevropski upor, najbolj zločinskim voditeljem grozi zlom sistema

Sedla sva skupaj, da bi predstavila skupnostne vrtove (community gardens) vrtičkarjev, ki so nastali med zaprtjem javnega življenja zaradi covida-19 v Domžalah. Pa nama je pogovor kot duh iz steklenice pobegnil v kritični diskurz o svetu, v katerem živimo: o izprijeni manipulaciji globalnega imperializma, z neusmiljeno zlorabo digitalizacije in pohodom avtomatizacije, ki jo napoveduje t. i. četrta industrijska revolucija pod taktirko globalne elite milijarderjev s Klausom Schwabom, izvršnim predsednikom Svetovnega gospodarskega foruma, na čelu …

Sabina Senčar, specialistka ginekologije in porodništva

Danes se zaradi zaostrenih meril srečujemo s pretirano zaskrbljenimi nosečnicami, sodobna družba pa si postavlja vse preveč meja. Narava pa pravi, dokler je ženska v rodnem obdobju, je v rodnem obdobju, lahko je to šestnajst ali štirideset let. Včasih niso s tako zaskrbljenostjo gledali na te stvari. Vedno več pa je tudi nosečniškega (gestacijskega) diabetesa …

Sezonske okužbe pri otrocih

Starši se pri otrocih najpogosteje srečujemo s povišano telesno temperaturo in prehladnimi obolenji. Povišana telesna temperatura je prvi obrambni mehanizem telesa in je običajno eden od bolezenskih znakov, ki jo povzroča okužba. Večinoma otroci vročino lažje prenašajo kot odrasli. Najpogostejši vzrok vročine pri otrocih so virusne okužbe dihal, prebavil … Pri šolskih otrocih so pogoste gripe in prebavne težave. Pri vrtčevskih pa največkrat prehladi, diareja, povišana telesna temperatura, zajedavci. V vsakem primeru se najprej posvetujemo z izbranim zdravnikom. Zraven pa lahko posežemo tudi po nekaterih naravnih pripravkih, ki vam jih tokrat predstavljamo in ki omilijo simptome …

Vegansko, a zato nič manj okusno: Veganski nadomestki mesnih jedi

Zgodi se, da so nam nekatere mesne jedi pretežke, zato lahko te jedi pripravimo na veganski način. Razlike v okusu morda sploh ne bomo opazili, naše telo pa nam bo hvaležno, za lahkotnejšo in lažje prebavljivo hrano. Uporabne nasvete, kako lahko nadomestimo izdelke živalskega izvora z enakovrednimi izdelki rastlinskega izvora, nam je zaupala učiteljica zdravega načina življenja …

Miša Pušenjak: Motovilec je priljubljena vrtnina kratkega dneva

Motovilec je vrtnina, ki jo poznamo vsi Slovenci, nekoliko manj pa je poznana drugod po svetu. Ker prenaša nizke temperature in preživi zimo, je zelo dobrodošla vrtnina, saj je ena izmed prvih zelenjadnic na našem vrtu. Motovilec izhaja iz naših krajev in prav gotovo ima še marsikdo doma povsem svojo sorto, ki je seveda najboljša. Na izpraznjene gredice ga sejemo od konca julija do konca septembra, lahko še v oktobru …

Nasveti za zdrave kolke in kolena

Občasne bolečine v kolkih in kolenih niso tako nedolžne, kot se morda zdi na prvi pogled. Postopoma se lahko razvijejo v artritis, ki je ena od najpogostejših zdravstvenih težav v sodobnem svetu. Težave s sklepi oziroma še zlasti s kolki in koleni so lahko povezane z različnimi vzroki. Zato ukrepajmo pravočasno …

Zdravje medeničnega dna v različnih življenjskih obdobjih

Posamezna življenjska obdobja prinašajo svojevrstne izzive – tudi ko gre za medenično dno. Zdravju medeničnega dna pogosto ne posvečamo pozornosti, ki si jo zasluži. Posledično se lahko hitro pojavijo različne težave, ki vplivajo na številne vidike našega vsakdana. Medenično dno med drugim vpliva na naše ravnotežje, sečila in spolovila, in to tudi pri moških. Preverite, katere so specifične nevarnosti, povezane z medeničnim dnom, ki na nas prežijo v posameznih obdobjih, in na katere težave vse lahko vplivajo …

Vodnik za zdravo jesen: Okrepite svoje telo in se izognite virusom

Jesen je čas, ko se počasi umirjamo, usmerjamo energijo navznoter, iščemo mir in sproščenost. Vreme je suho, vetrovno in hladnejše. Takrat se tudi začne skladiščenje na različnih nivojih. Lahko se pojavijo anksioznost, nespečnost, zaprtost, suhost telesa, napenjanje … Če spremljamo ritem narave, se bomo pravilno prilagodili spremembam tega letnega časa in bomo imeli manj težav. V naravi vse kroži in se podpira. Naučili se bomo jesenskega protokola, katera živila jesti, katere začimbe uporabljati ter kako pripraviti naše obroke, da bodo podpirali naše telo …

- Oglas -

Preberi tudi

- Oglas -