0,00 EUR

V košarici ni izdelkov.

Revija Bodi ekoRevija Bodi eko, marec 2015

Revija Bodi eko, marec 2015

MORDA VAS ZANIMA

V mesecu marcu, ko se narava začne zopet prebujati, se tudi mi odpravimo na travnike, v gozdove in seveda tudi na vrt. V tokratni številki revije Bodi eko boste našli obilo nasvetov na nabiranje pomladnih rastlin, nasvete za začetek vrtnarske sezone in pa kot vedno zanimive zgodbe ter intervjuje z zanimivimi osebami. Seveda nismo pozabili niti na pomen zdravilnih rastlin pri zdravem hujšanju, dodali smo zopet nekaj receptov za alergike in pa postopek za izdelavo domačih mil za vso družino.

- Oglas -

Bodi eko marec 2015

[vc_button title=”Naročite se na revijo Bodi eko. Kliknite tukaj.” target=”_self” color=”green” size=”size_large” href=”https://www.bodieko.si/narocnine”]

Jože Majes: Zdrava izguba odvečnih kilogramov

Mnogo ljudi me v času po novem letu, še posebej ženske, sprašuje, kako se znebiti odvečnih kilogramov. Jasno je, da diete, ki obljubljajo izgubo kilogramov čez noč, brez truda in razmisleka, niso prave niti zdrave za naše telo. Izguba prekomerne telesne teže je del celostnega načrta, ki ne sme vključevati stradanja in izčrpavanja telesa. Kako pa nam zdravilne rastline pomagajo pri izgubi kilogramov?

Zakaj je najboljše tisto milo, ki ga naredimo sami

Ročno izdelano milo je milo v najbolj čisti obliki. Kožo nežno očisti in je hkrati ne izsuši ali poškoduje. Preberite sestavine na zadnji strani plastenke mila ali najljubšega šampona. Opazili boste dolg seznam sestavin, ki jih le redki poznajo. Ker je vaša koža kot velika goba, ki željno posrka, karkoli boste dali nanjo, predlagam, da za spremembo sežete po ročno izdelanem milu. Z nanosom različnih kozmetičnih sredstev lahko porušite naravno ravnovesje kože in ta postane suha, srbeča … Za vas smo pripravili recepte za domača mila za vso družino.

- Oglas -

Čudežne kobulnice

O kobulnicah na splošno ne vemo veliko, le da se rade zasejejo na vrtu in potem ne vemo, kaj bi z njimi. Kljub temu pa vsaj tri sorte zelo pogosto uporabljamo v prehrani in za čaje. To so: janež, komarček in kumina. Med kobulnice pa spadajo tudi korenček, zelena, luštrek in koriander. Dodajamo jih jedem in solatam ter tako obogatimo energijsko vrednost hrane. Več o teh koristnih rastlinah in kako nam lahko pomagajo pri zdravstvenih težavah si boste lahko prebrali v novi reviji.

revija-promo_01

Ljudje se počasi prebujajo iz otopelosti

S Tjano Burger smo se pogovarjali o tem, kako pomembno je, da iščemo odgovore v sebi in ne v okolici. O tem, zakaj je dobro, da smo delavni, vztrajni in produktivni. Sama je v življenju preizkusila mnogo lepega in manj lepega, a vse to s posebnim namenom: da bi bila lahko tam, kjer je danes. Posebej zanimivi del intervjuja so bili njeni ‚izleti‘ v vesolje. Pa o tem, kakšno je bilo njeno izkustvo z Marjanom Ogorevcem, da vodi zanimive delavnice in da je tik pred izdajo knjige Spoštuj svoje telo. In ne nazadnje o tem, kako je pojem ekološkega danes zlorabljen …

Zgodnje spomladansko nabiranje rastlin

Narava nam ponuja ogromno in naši travniki so resnično bogati. Zgodaj spomladi najdemo kar nekaj rastlin, ki jih kasneje v letu ne moremo več nabrati. Poleg uporabe zdravilnih rastlin v čajnih mešanicah je tukaj še vidik uporabe v prehrani in seveda v negi …

- Oglas -

Uradna medicina ali alternativa, kdo ima prav?

To vprašanje me pravzaprav obseda že dolgo. Izhajam iz zdravniške družine, zato je bil ljubljanski UKC praktično moj drugi dom, osebje v belih haljah pa moja stalnica že v ranem otroštvu. Ko sem šla v šolo v naravi, sem imela »za vsak slučaj« celo torbico medikamentov in raje vam ne izdam, kaj vse … Nekako v tem duhu je potekalo moje življenje prvi dve desetletji. Vročina? Aha, tukaj je vroč čaj in tabletka za zbijanje vročine. Boleče grlo? Aha, tukaj so antibiotiki. PMS? Aha, tukaj je anestetik. Mnogi pripadniki generacije mojih staršev so bili zdravniki z vsem srcem. Hkrati so bili tudi presrečni, da so bila zdravila (za razliko od prejšnjih časov) končno obče dostopna. Tako sem se naučila, da ‘za vsako bolezen tabletka raste’ …

Vsestranska uporaba glinenih oblog

Glina se uspešno bori proti problematični koži, brazgotinam, celulitu, uporablja se za razstrupljevanje telesa, zdravi dihalne težave, glivice, herpes, boleče sklepe in kosti, vnete dlesni, zobobole in še bi lahko naštevali. Njenim pozitivnim učinkom kar ni videti konca!

revija-promo2

Močna prijateljska vez med rešenim podivjanim konjem in rešiteljico

Kako daleč seže prijateljska vez med živaljo in človekom? Govoril bom o rešiteljici Tamari in kobili Belli. To zelo divjo kobilo je Tamara, 16-letno dekle, rešila gotove smrti. Danes ji to Bella vrača z velikim srcem. Tamara se nikoli ni srečala z divjim konjem, je pa imela nekaj jahalnih izkušenj iz kluba. Z ljubeznijo sta se povsem združili in obe zaživeli novo življenje …

Ko se narava prebuja

Po precej mili zimi, ko je bil vrt ponekod le kratek čas pod snežno odejo, nas višje temperature in več sončnih dni opominjajo na prebujanje narave. Začnemo s pripravami na novo vrtnarsko sezono. Velikost vrta ni tako pomembna, kot je pomembno to, da si vsaj nekaj hrane pridelamo sami in imamo na voljo svojo domačo zelenjavo, za katero nedvomno vemo, kako je pridelana …

Pogost vzrok slabokrvnosti je pomanjkanje železa

Utrujenost, slabša telesna kondicija, brezvoljnost, glavobol in omotica so pogosti spremljevalci hitrega tempa življenja v sodobnem svetu. Mnogokrat zato sploh ne pomislimo, da imajo lahko kronična utrujenost in omenjeni simptomi organski vzrok. Povzroča jih namreč tudi slabokrvnost …

Želimo vam obilico koristnega in zanimivega branja v novi številki revije Bodi eko.

Nova številka prodaji od 26. 2. 2015.

Revijo Bodi eko najdete v vseh trafikah, trgovinah Spar, E.Leclerc, Mercatorjevih trgovinah, bencinskih servisih, pa tudi na poštah.

Postani eko tudi ti! Beri revijo Bodi eko.

.

NAJNOVEJŠE