0,00 EUR

V košarici ni izdelkov.

Revija Bodi ekoRevija Bodi eko, oktober 2014

Revija Bodi eko, oktober 2014

MORDA VAS ZANIMA

Po deževnem poletju nam tudi jesensko vreme ni preveč naklonjeno za sprehode v naravo, smo pa svoj račun prišli gobarji in če bo po sreči, bo tudi dovolj ostalih jesenskih plodov v gozdu.

- Oglas -


So pa deževni dnevi idealni za zanimivo branje, spoznavanje novih stvari in receptov ter eksperimentiranje v kuhinji, zato se boste nove številke revije Bodi eko verjetno razveselili vsi – tako naši zvesti bralci kot tudi tisti, ki jo boste prelistali prvič. Kot vedno smo vam namreč pripravili pestro vsebino in prav vsakdo bo našel nekaj zase. Kratke opise pa si preberite v spodnjih vrsticah.

bodi_eko_34_oktober-2014

Divji kostanj – uporabna sestavina za kozmetične namene

V srednjem veku so bili ljudje prepričani, da je sreča naklonjena tistemu, ki v žepu nosi tri kostanje. Ti so ga zaščitili tudi pred boleznimi. Prav kmalu so ugotovili, da lahko iz divjega kostanja naredijo lepilo, s katerim prevlečejo papir in ga uporabijo kot zaščito proti insektom. Ne dolgo za tem pa so odkrili, da je divji kostanj še kako uporaben tudi v domačem zdravilstvu. Pripravljali so različne izvlečke, ki so bili namenjeni spodbujanju krvnega obtoka, širjenju žil in kot pomoč proti srbenju. Danes se uporabljajo aktivne spojine iz listov, lubja in plodov …

- Oglas -

Dieta GAPS ali kako ozdraviti avtizem, motnjo pozornosti, hiperaktivnost, disleksijo in druge presnovne bolezni

Beseda GAPS je sestavljena iz »gut-and-psychology syndrome«, kar v prevodu pomeni črevesni in psihološki sindrom. Gre za bolezensko stanje, ki povezuje prebavni sistem in možgane. Avtorica protokola GAPS, dr. Natasha Campbell-McBride, pravi, da večina zdravstvenih težav izhaja iz neravnovesja v črevesni mikroflori. Moderni svet in prehranjevanje pa predstavljata veliko nevarnost za črevesno floro. Prehranski protokol GAPS podpira zdravljenje motenj učenja, psihiatričnih in psihičnih motenj, kot so avtizem, hiperaktivnost in motnje pozornosti, disleksija, dispraksija, depresija, shizofrenija, bipolarna motnja, obsesivno-kompulzivna motnja, motnje hranjenja, epilepsija in druge. S prehranskim protokolom GAPS se lahko s pomočjo hrane izločajo toksini, zdravi se poškodovano črevesje in odpravlja nenormalna črevesna flora …

Intervju s Katjo Tratnik

Pogovarjali smo se z vedno nasmejano voditeljico in redaktorico oddaje Dobro jutro Katjo Tratnik, ki dela tudi na kontroli zračnega prometa Slovenije kot piarovka. Kranjčanka obožuje staro Ljubljano, a zaradi gneče raje živi na obrobju, ob gozdu in naravi. Izhaja iz urejene družinice, kjer so bili starši in pet let starejša sestra marljivi ter natančni. Je ljubiteljica dobre in zdrave hrane, z zdravo filozofijo življenja, ki bi mnogim koristila …

Jože Majes: Novosti na področju uporabe zdravilnih rastlin

Nemalokrat slišimo koga, ki pravi: »Ta zdravilna rastlina je strupena in je ne smemo uporabljati.« Dejstvo je, da je v zadnjih nekaj letih znanost naredila na področju kemijske raziskave rastlin velik korak naprej. V teh raziskavah prednjačijo bogate, razvite države, ki imajo ustrezne institute za raziskavo predvsem že poznanih rastlin, ki dokazano vsebujejo učinkovine, ki pozitivno vplivajo na naše organe in na naše boljše počutje. Eden od takih institutov je v kanadskem Montrealu, ki že desetletja raziskuje pegasti badelj in njegovo delovanje na jetra …

Iz centra prestolnice na kočevsko kmetijo

Odpeljali smo se v prikupno vasico Morava, ki leži na Kočevskem sredi travnikov, gozdov in senožeti. Na obrobju vasi je čudovit razgled na okoliško pokrajino in hribčke, kot so Ajbik, Mošenik, Kapič in Goteniško pogorje. Vasica ni velika, a je polna življenja, po cestah se podijo otroci s kolesi, slišati je živali in delovne ljudi …

- Oglas -

Pegasti badelj za zdrava jetra

Zoper težave z jetri nam je narava ponudila čudovito pomoč. V semena pegastega badlja je skrila posebno snov, ki ščiti jetra pred strupi, jih obnavlja in spodbuja njihovo delovanje. S svojim vsestranskim delovanjem je ta največji osat edinstven pomočnik, ki se na različne načine uporablja že od davnih časov …

Zdravilna moč drevesnih smol

Drevesne smole se že tisočletja uporabljajo v tradicionalni ljudski medicini različnih narodov po vsem svetu. Zelo razširjena je uporaba tudi v aromaterapiji, pri meditacijah in verskih obredih, kot sredstvo za odganjanje mrčesa ter kot surovina za pridobivanje eteričnih olj in izdelavo parfumov. Po svetu se veliko uporablja smola bosvelije in mire, v Evropi in pri nas pa so bolj popularne smole iglavcev, kot so smola bora, macesna, jelke ter predvsem smola smreke. Največ zdravilnih učinkov se pripisuje prav eteričnim oljem in smolnim kislinam …

V reviji boste lahko prebrali tudi:

  • Kolumna: Lučka Kajfež Bogataj
  • Kolumna: Nataša Tič Ralijan
  • Zanimiva uporaba pepela
  • Ekološko vinogradništvo
  • Vpliv staršev na razvoj otrokovih možganovHidrolati nam pričarajo dišeče pravljice
  • Terapevtski in sprostilni učinki oblikovanja z glino
  • Kako prepoznati izčrpanost in ukrepati
  • Feng šuj skozi naša čutila
  • Poročilo iz Botanice 2014 …

Želimo vam obilico koristnega in zanimivega branja v novi številki revije Bodi eko.

Septembrska številka prodaji od 25. 9. 2014.

Revijo Bodi eko najdete v vseh trafikah, trgovinah Spar, E.Leclerc, Mercatorjevih trgovinah, bencinskih servisih, pa tudi na poštah.

Postani eko tudi ti! Beri revijo Bodi eko.

NAJNOVEJŠE